Listwy przypodłogowe

Wyświetlanie 1–18 z 179 wyników

Listwy przypodłogowe MDF białe lakierowane to dobry wybór praktycznie dlalistwy przypodłogowe każdego wnętrza. Niezależnie od jego przeznaczenia, stylistyki i uwarunkowań. W obecnych czasach raczej nie spotyka się już wnętrz, które nie są wykończone przy użyciu cokołów. Dlaczego? Ponieważ oprócz zapewnienia estetyki i schludnego wyglądu, pełnią one również niezwykle istotne funkcje użytkowe. Zapewniają też bezpieczeństwo. Ale po kolei.

Przede wszystkim cokoły skutecznie kryją szczeliny dylatacyjne. Dylatacja to specjalna przerwa w podłodze, pozostawiana, by ta mogła prawidłowo pracować z biegiem czasu. Z reguły dylatację umieszcza się w miejscu łączenia posadzki ze ścianami. Wówczas łatwo taką przerwę zamaskować przy użyciu naszych listew. Kryją one również niedoskonałości ścian oraz płynnie łączą ich powierzchnię z posadzką. Większość modeli posiadaj również możliwość ukrycia instalacji elektrycznej i kabli RTV/AGD.

Najważniejszą jednak funkcją, oprócz wyżej wymienionych, jest zapewnienie ścianom ochrony przed uszkodzeniami. To właśnie dolne warstwy ścian są najbardziej narażone na uszkodzenia czy obicia, wynikające chociażby ze sprzątania. Używanie odkurzacza, mopa czy zwykłej szczotki do zamiatania podłogi naraża powierzchnię ścian na uszczerbienia. otarcia czy obicia. Zastosowanie listew przypodłogowych w naturalny sposób niweluje ten problem, ponieważ stanowią one barierę między ścianą a potencjalnym zagrożeniem.

Czym pomalować listwy przypodłogowe MDF?

Czym pomalować listwy przypodłogowe MDF? To pytanie zadaje sobie wielu klientów, ceniących niecodzienne rozwiązania. Listwy z MDF są bowiem oryginalnie wytwarzane w kolorze białym. Tego typu listew nie warto malować własnoręcznie, bo istnieje ryzyko uzyskania mało estetycznego efektu. Mamy na myśli zacieki oraz odpryski. Listwa MDF nie absorbuje bowiem dobrze farby ze względu na swoje wykończenie. Znacznie prostszym rozwiązaniem będzie zamówienie listwy w sklepie internetowym w pożądanym kolorze. Klient podczas zakupów może wybrać dowolną barwę według wzorników kolorów RAL i NCS. Gdy zamówienie wynosi mniej niż 30 sztuk listwy, to wówczas sklep dolicza jedynie kwotę stu złotych za farbę. Jeśli uprzemy się jednak na samodzielne przemalowanie listew lub nagle zajdzie taka potrzeba, można pomocy szukać u fachowców zajmujących się malowaniem proszkowym. Taka forma pomalowania cokołów zapewni im równomierny, schludny i estetyczny efekt końcowy.

Warto zauważyć, że nasze listwy są łatwe w montażu i proste w obróbce. Wystarczy przykleić je do ściany. Można użyć też specjalnych klipsów, które najpierw mocuje się do ściany, a następnie na nie nakłada się listwy. Do docinania produktu wystarczy z kolei piła ręczna z ostrymi, małymi ząbkami. Można też wspomóc się skrzynią uciosową, która pomoże w precyzyjnym docięciu listew pod kątem 45 i 90 stopni.

Białe Listwy MDF lakierowane

Białe Listwy MDF lakierowane posiadają nienaganny wygląd i zapewniają wnętrzu świetne wykończenie. Ich solidne wykonanie sprawia, że klient będzie z nich korzystał wiele lat. Materiał MDF nie wymaga systematycznej renowacji. Jest mocny i wytrzymały. Nie posiada w swoim składzie szkodliwych substancji. Mamy więc pewność, że korzystamy z produktu, które jest bezpieczny nie tylko dla nas, ale również dla środowiska naturalnego. W dodatku omawiane listwy posiadają bardzo atrakcyjne ceny w stosunku do wspomnianej jakości. Warto więc rozważyć ich zakup w kontekście wykończenia wnętrza czy remontu.

Jakie wybrać listwy przypodłogowe MDF?

A zatem jakie wybrać listwy przypodłogowe MDF? To pytanie zostawimy na koniec. Nie oznacza to jednak, że jest ono najmniej istotne. Właściwy dobór listew przypodłogowych uzależniony jest od specyfiki mieszkania, jego stylu i kolorystyki. Do mieszkań w klimacie bardziej tradycyjnym polecamy klasyczne, białe listwy. Mogą posiadać eleganckie żłobienia – to na pewno doda uroku. Z kolei we wnętrzach nowoczesnych możemy pozwolić sobie na cokoły w niecodziennych kolorach, o minimalistycznym i oszczędnym designie.