Sztukateria wewnętrzna sufitowa

Wyświetlanie 1–18 z 761 wyników

Sztukateria wewnętrzna sufitowa to atrakcyjna oraz przystępna cena i najwyższasztukateria wewnętrzna jakość wykonania. Zaliczają się do niej między innymi listwy sufitowe, maskownice karnisza czy ozdobne rozety, stanowiące piękny łącznik sufitu z żyrandolem. To również nowoczesne listwy oświetleniowe, do których można podłączyć ledowe zestawy, nadające wnętrzu niepowtarzalny klimat. W obecnych czasach nowoczesne dekory sztukateryjne zyskują na popularnością i stają się standardem przy wykończeniu wnętrz. Wszystko dzięki temu, że są lekkie, bardzo wytrzymałe i w konsekwencji służą swoim nabywcom przez wiele lat. Warto też zaznaczyć, że produkty z tej grupy są również bardzo proste w montażu. Informacja ta powinna być szczególnie ważna dla osób, które nie przepadają za pracami wykończeniowymi. Nowoczesną sztukaterię w przeważającej większości przypadków wystarczy po prostu przykleić do podłoża.

Sztukateria styropianowa wewnętrzna

Sztukateria styropianowa wewnętrzna oraz sztukateria poliuretanowa (czy też duropolimerowa) to dwa najczęściej spotykane rodzaje dekorów do pomieszczeń. Oba te „gatunki” cechują się solidnym wykonaniem, odpornością na działanie wilgoci, jak również minimalną wagą i wspomnianym chwilę wcześniej nieskomplikowanym montażem. Dedykowany klej do sztukaterii danych producentów dostępny jest w naszej ofercie. Nie będziecie się więc musieli Państwo trudzić szukaniem odpowiedniego spoiwa w internecie.

Z tego miejsca warto wyjaśnić czym różnią się i jak powstają dwie wyżej wymienione odmiany sztukaterii. Styropianowa – jak sama nazwa wskazuje – produkowana jest ze styropianu, a dokładniej rzec biorąc, z modelu EPS 200. To najtrwalszy rodzaj tego tworzywa, dostępny na rynku. Styropian w drodze produkcji pokrywa się również tynkiem sztukatorskim, na który składają się kruszywo kwarcowe i żywica akrylowa. Nasza firma wykonuje to za pomocą tak zwanej metody ciągnionej, gwarantującej równomierne rozprowadzenie tynku po danym dekorze. Z kolei sztukateria z poliuretanu wytwarzana jest za pomocą wtrysku żywicy, a następnie pokrywa się ją farbą podkładową.

Sztukateria wewnętrzna aranżacje

Sztukateria wewnętrzna daje szansę na bardzo ciekawe aranżacje pomieszczeń. Produkty z tej grupy można dowolnie we własnym sposób modyfikować. Mamy tu na myśli docinanie w rogach, skracanie czy malowanie na wybrane kolory. Do pierwszej z wymienionych czynności wystarczy użyć znanej wszystkim piły ręcznej z małymi, ostrymi ząbkami. Można też wspomóc się skrzynią uciosową. Produkt ten umożliwia precyzyjne cięcie w rogach pod kątem 45 lub pod kątem 90 stopni. Jeśli natomiast mowa o malowaniu, to najlepiej użyć klasycznych farb do wnętrz, ale bez rozpuszczalników w składzie (bo te mogłyby uszkodzić zewnętrzną warstwę sztukaterii – zarówno styropianowej, jak i poliuretanowej).

Sztukateria styropianowa na ścianę

Sztukateria styropianowa na ścianę potrafi diametralnie odmienić wygląd wnętrza. Niesie ona ze sobą jednak również istotne funkcje użytkowe dla wnętrza. Mamy tu na myśli między innymi ochronę ścian przed uszkodzeniami. Listwy ścienne są skuteczną barierą między delikatną powierzchnią ścian, a potencjalnymi zagrożeniami. Dlatego tak często używane są na przykład w biurach, gdzie nie brakuje krzeseł obrotowych. Dzięki listom nie trzeba systematycznie odmalowywać ścian i tracić funduszy na farbę i ekipę remontową.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą obszerną ofertą produktów! Posiadamy sztukaterię w każdej postaci, dlatego na pewno znajdziecie produkty idealnie odpowiadające Waszym potrzebom i stylistyce oraz uwarunkowaniom wnętrza. Warto się z nami skontaktować w przypadku ewentualnych pytań. Służymy radą i chętnie przeprowadzimy Państwa przez cały proces zakupowy. Warto nam zaufać!