Listwy sufitowe styropianowe

Wyświetlanie 1–18 z 398 wyników

Listwy sufitowe styropianowe i ich cena to z pewnością warta rozważenialistwy sufitowe propozycja przy wykończeniu wnętrza. Oprócz świetnego wyglądu, są one bardzo przydatne dla danych pomieszczeń i mogą znacznie wpływać na ich stylistykę, ale też funkcjonalność. Obecnie listwy przysufitowe są jednym ze standardowych elementów przy wykończeniu wnętrz, podobnie jak na przykład listwy przypodłogowe czy listwy ścienne. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę mnogość wzorów i efekt, jaki wywołują po montażu. Dzięki tym produktom można zastosować bardzo ciekawy trik wizualny we wnętrzu. Mamy tu na myśli jego optyczne powiększenie. A wszystko dzięki płynnemu połączeniu dwóch płaszczyzn – sufitu oraz ścian.

Listwy sufitowe styropianowe wzory

Listwy sufitowe styropianowe posiadają niezwykle ciekawe wzory. W naszych zasobach znajdują się zarówno klasyczne modele, jak i dekoracyjne – z licznymi ornamentami czy zdobieniami. Dzięki temu w naszych magazynach mogą znaleźć wymarzony produkt zarówno miłośnicy nowoczesnego stylu, jak i klasyki. A przecież zarówno jednych, jak i drugich, nie brakuje. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, opisywany produkt nie służy jedynie do tego, by ładnie wyglądać. Pełni on szereg istotnych funkcjonalności dla lokalu, a o pierwszym napisaliśmy powyżej (optycznie powiększenie wnętrza). Drugą ważną funkcjonalnością jest możliwość ukrycia okablowania. Często zdarza się, że kable czy instalacja elektryczna są poprowadzone pod sufitem i jedyną opcją by je ukryć, jest kucie ściany. Listwy sufitowe rozwiązują ten problem, ponieważ wystarczy je przykleić na łączeniu ścian i sufitu. Większość dostępnych modeli posiada po wewnętrznej stronie specjalnie pozostawione, wolne miejsce, w którym można umieścić psujące estetykę kable. To ogromna wygoda, ale też oszczędność czasu i środków finansowych.

Listwy przysufitowe styropianowe

Zapewne część z Państwa zastanawia się w jaki sposób powstają nasze listwy przysufitowe styropianowe. Bazą do ich wykonania jest najmocniejsza odmiana styropianu, dostępna obecnie na rynku – EPS 200. Drugim elementem jest tak zwana masa sztukatorska, czyli mix kruszywa kwarcowego i żywicy akrylowej. Nadaje ona produktowi dodatkowej odporności i wytrzymałości na uderzenia czy innego typu uszkodzenia zewnętrzne. Warto zaznaczyć, że masę nakładamy na styropian za pomocą tak zwanej metody ciągnionej. Zapewnia ona ostre krawędzie i równomierne rozprowadzenie po całej powierzchni sztukaterii.

Listwy sufitowe styropianowe

Listwy sufitowe styropianowe po pokryciu masą sztukatorską posiadają beżowy odcień oraz strukturę naturalnego piaskowca. Tak wykonany produkt idealnie nadaje się do malowania we własnym zakresie. Klient tym samym może nadać produktowi wybrany przez siebie kolor. Jeśli chcemy, by listwa posiadała kolor ścian (lub sufitu), to wystarczy użyć tej samej farby. Jest jednak ważna zasada. Farba ta nie może w swoim składzie zawierać rozpuszczalników, bo te uszkodzą zewnętrzną powłokę listwy. Najlepiej więc postawić na farby silikonowe i akrylowe, ale dla pewności najpierw sprawdźmy dokładnie ich skład.