Listwy ścienne Ozdobne

Wyświetlanie 1–18 z 212 wyników

Listwy ścienne ozdobne to charakterystyczny element wystroju wnętrza. Produktylistwy ścienne ozdobne z tej grupy z jednej strony w skuteczny sposób chronią ściany przed uszkodzeniami, a z drugiej nadają pomieszczeniu niezwykle elegancki charakter. Doskonale sprawdzają się nie tylko w prywatnej przestrzeni, ale na przykład również w korytarzach, ciągach komunikacyjnych czy biurach. To już standardowy element nowoczesnego wykończenia i nie ma się czemu dziwić. W naszej ofercie znajdziecie Państwo setki wzorów, w różnych stylistykach oraz w różnych rozmiarach. W poniższym tekście szczegółowo opiszemy natomiast sposób ich powstawania, specyfikację i szerokie przeznaczenie. Zachęcamy więc do lektury i późniejszych zakupów w naszym sklepie.

Listwy ścienne styropianowe

Listwy ścienne styropianowe to dość często wpisywane w wyszukiwarkach internetowych hasło, jednak należy się z tego miejsca sprostowanie. Jest to błędnie wpisywana fraza, ponieważ listwy na ściany są wykonywane jedynie z nowoczesnych tworzyw o nazwie poliuretan lub duropolimer. Są one niezwykle wytrzymałe i doskonale przystosowane do roli listew. A więc stanowienia bariery, pomiędzy powierzchnią ścian a potencjalnymi zagrożeniami, które mogą wynikać z codziennego użytkowania. W dodatku są one całkowicie odporne na wodę, inne ciecze i wilgoć. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup tego komponentu sztukateryjnego, to z powodzeniem możemy go stosować nawet w łazienkach czy kuchniach. Lub też innych pomieszczeniach, charakteryzujących się zwiększoną wilgotnością powietrza.

Listwy dekoracyjne ścienne

Listwy dekoracyjne ścienne potrafią skutecznie przełamać jednolitą i często wręcz nudną stylistykę ściany. Stwarzają one naprawdę szerokie możliwości aranżacyjne. Warto nadmienić, że bardzo często architekci wnętrz posługują się naszymi listwami w swoich projektach, by podnieść ich wartość wizualną i estetyczną. Listwami można na przykład przedzielić ścianę na pół albo oddzielić część pomalowaną od wytapetowanej.

Zakup listew o małym rozmiarze pozwoli nam natomiast wykonać niezwykle modne ostatnio ramki naścienne. Mogą one służyć jako osobna ozdoba albo być uzupełnieniem obrazu lub lustra. Takie ramki wykonamy własnoręcznie, ponieważ nasze listwy można swobodnie docinać w rogach, skracać, ale też malować. Do cięcia wystarczy piła ręczna z małymi, ostrymi ząbkami, a do malowania klasyczne farby do wnętrz, niezawierające rozpuszczalników w swoim składzie. Do docinania można użyć też pomocniczej skrzyni uciosowej. Dzięki temu, że naszą sztukaterię można dowolnie modyfikować, klient może stworzyć idealne dla siebie i świetnie dopasowane do wnętrza dekory.

Listwy ścienne poliuretanowe

Listwy ścienne poliuretanowe cechują się niezwykle solidnym wykonaniem, które gwarantuje wieloletnie użytkowanie i zadowolenie klienta. Są one bardzo wytrzymałe i lekkie, dzięki czemu można je montować na klej. Jest to nieskomplikowany proces, z którym powinien poradzić sobie każdy klient. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z naszą pełną ofertą listew ściennych.